Novinky

Aktualizácia SmartCONTROL 5.3 Featured

ÚPLNE NOVÉ A UŽITOČNÉ FUNKCIE

 

AwoX – výrobca inteligentných žiaroviek, osvetlenia a ovládačov vydal svoju najnovšiu verziu aplikácie SmartCONTROL – výborná aplikáciu na ovládanie všetkých inteligentných žiaroviek vo Vášom dome. Vďaka najnovšej verzii 5.3 ponúka SmartCONTROL niekoľko nových funkcií pre Vaše SmartLIGHT mesh inteligentné žiarovky. Najlepšie na tom je, že všetky svoje inteligentné mesh žiarovky máte s aplikáciou SmartCONTROL pod svojou kontrolou a aplikácia AwoX sa neustále zlepšuje.

„Alarmy“ sa stali „plánmi“

Vďaka najnovšej aktualizácii aplikácie SmartCONTROL bola nahradená funkcia „Alarmy“ najnovšou funkciou „Plány“. Na novej karte „Plány“ nájdete 5 nových možností na lepšie ovládanie a automatizáciu inteligentného osvetlenia vo vašom domove:

 1. Časovač
 2. Nočné svetlo
 3. Simulátor svitania
 4. Simulátor prítomnosti
 5. Program

 

Časovač

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naprogramujte si odpočítavanie tak, aby sa Vaše SmartLIGHT mesh žiarovky zapli alebo vypli podľa Vášho želania. Žiarovky si môžete naprogramovať od 1. minúty až po 60. minútu.

Nočné svetlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednoducho si nastavte čas zapnutia a neskôr vypnutia nočného svetla. Vďaka výberu farieb si môžete dokonca nastaviť svoju obľúbenú farbu, jas a dokonca aj scény. Taktiež máte možnosť si vybrať dni v týždni kedy budete mať aktivovaný režim nočného osvetlenia. Akonáhle si naprogramujete svoj nočný režim, všetko čo musíte urobiť, je povedať dobrú noc svojmu Smart Home!

Simulátor svitania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prispôsobte osvetlenie času, ako dlho má simulácia „svitania“ trvať, kým Vaše SmartLIGHT mesh žiarovky dosiahnu úplný jas vo Vami zvolenom čase budenia. Napríklad, ak nastavíte budík na 8:00 hod. a simuláciu „svitania“, ktorá bude trvá 30 minút, Vaše SmartLIGHT mesh žiarovky začnú postupne rozsvecovať miestnosť o 7:30 hod. Od toho času budú ďalej postupne rozsvecovať miestnosť, kým nedosiahnu najvyššiu úroveň jasu o 8:00 hod.

Nastavte si farbu Vášho „svitania“ vďaka farebnému štvorcu na obrazovke. Jednoduchým dotykom sa otvorí nová ponuka, ktorá vám umožní vybrať si vlastnú farbu, obľúbenú farbu alebo prechod farieb.

Simulátor prítomnosti

Prejdite po obrazovke tak, aby ste si nastavili rôzne časy simulácie svojej prítomnosť doma, kým vy ste naozaj preč na dovolenke!

Vďaka možnosti „Random“ (Náhodný), aplikácia SmartCONTROL premení začiatočný a koncový čas pre vybraných časových pásiem o niekoľko minút, aby sa zabránilo predvídateľným postupnostiam a odradili nežiaduci návštevníci.

Program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvárajte si denné programy, ktoré môžete prednastaviť na vypnutie alebo zapnutie Vašich SmartLIGHT Mesh žiarovkach. Táto funkcia je ideálna pre tých, ktorí ráno zabúdajú vypnúť svetlá pri odchode z domu. Osvetlenie si môžete prispôsobiť jednoduchým dotykom na štvorec, pri ktorom sa otvorí nová ponuka, ktorá vám umožní vybrať si vlastnú farbu, obľúbenú farbu alebo prechod farieb.

Nové nastavenie obľúbených farieb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rýchle a pohodlné zapnutie obľúbených farieb je ešte jednoduchšie. V aplikácia a na ovládači pri položkách „1“ a „2“ teraz nájdete rovnaké, Vami preddefinované farby. To, ale nie je všetko, do aplikácie SmartCONTROL boli pridané ďalšie predvoľby pre ešte rýchlejšie zapnutie Vašich obľúbených farieb!

Aplikácia na stiahnutie na Andorid a iOS

AwoX prichádza s novinkou Bluetooth MESH Featured

Technológia Bluetooth MESH prichádza aj do smart osvetlenia

Spoločnosť AwoX, ktorá sa špecializuje na smart home riešenia v oblasti osvetlenia prináša na trh novú líniu produktov s technológiou Bluetooth mesh. AwoX je prvým európskym výrobcom, ktorý použil technológiu Bluetooth mesh na ešte ľahšie vytváranie domáceho systému smart osvetlenia. Okrem smartfónu, tabletu a bezdrôtového vypínača SmartPEBBLE je možné nové mesh žiarovky ovládať aj pomocou hardvérového ovládača

Funkcie nových smart žiaroviek AwoX:

 • Širšie pokrytie Bluetooth: technológia mesh umožňuje zdieľať žiarovkám svoj signál s ďalšími žiarovkami v domácnosti bez použitia hub zariadenia pomocou akéhokoľvek smartfónu alebo tabletu. Nezáleží kde v domácnosti sa nachádzate, všetky žiarovky doma môžete ovládať odkiaľkoľvek, napríklad, ste na prízemí a žiarovky rozsvietite aj na treťom poschodí a to vďaka technológii Bluetooth mesh.
 •  Zabezpečenie pripojenia pomocou Bluetooth mesh: žiarovky s technológiou Bluetooth mesh sú zabezpečené jedinečným heslom, ktoré je zdieľané automaticky a transparentne medzi členmi jednej domácnosti. Bezpečnostný protokol je výsledkom platformy Home Secure Account (HSA), ktorú spoločnosť AwoX integrovala do svojej aplikácie SmartCONTROL, a ktorá znemožňuje ďalšej osobe prevziať kontrolu nad žiarovkami, ktoré jej nepatria.
 •  Vylepšené spravovanie skupín žiaroviek: hlavnou výhodou technológie Bluetooth mesh v žiarovkách AwoX je možnosť ovládať v jednej skupine až 50 žiaroviek naraz a tak si pohodlne môžete rozsvietiť celý dom alebo jednotlivé miestnosti len jedným kliknutím na mobil.

 

K dispozícií sú teraz tri varianty SmartLIGHT mesh žiaroviek

Kúpiť tu

SmartPLUG s novými a ešte lepšími funkciami

Najnovšia aktualizácia aplikácie AwoX SmartCONTROL 5.5.1 priniesla nové funkcie pre SmartPLUG, ľudovo povedané, spínacie hodiny. V pravom slova zmysle to nie sú len spínacie hodiny, SmartPLUG toho ponúka oveľa viac.

Na začiatok je tu možnosť vypnutia alebo zapnutie LED svetelného indikátora. Štandardne LED indikátor pri zapnutí svieti, no ak si to neželáte, je tu možnosť ho aj deaktivovať.

Po otvorení SmartPLUG v aplikácii AwoX SmartCONTROL uvidíte úplne nový dizajn v ktorom nechýba aktuálna spotreba pripojeného elektrického spotrebiča.
Novinkou je možnosť napísania ceny za kWh. Cenu pre Vašu domácnosť nájdete na faktúre pri ročnom zúčtovaní alebo na internetovej stránke Vášho dodávateľa elektrickej energie. Po zadaní ceny uvidíte v reálnom čase, koľko Vás stojí ročná prevádzka daného spotrebiča. Tento údaj je veľmi užitočným pomocníkom a môže pomôcť Vašej domácnosti šetriť peniaze a taktiež aj životné prostredie tým, že budete spotrebu elektrickej energie optimalizovať.

 

 

V histórií je možnosť si prezerať spotrebu elektrickej energie a ceny za deň, týždeň a mesiac v prehľadných grafoch.

V kalendári je možnosť nastaviť si zapnutie/vypnutie pripojeného elektrického spotrebiča. Je potrebné myslieť na to, že aký čas a dátum je nastavený na mobilnom telefóne, tak aj také údaje si do svojej pamäte zapíše AwoX SmartPLUG. Zapínanie/vypínanie spotrebiča je možné nastaviť na každodenné opakovanie alebo si zvoliť len konkrétny deň.

AwoX SmartHome riešenia je možné zakúpiť v širokej sieti predajni a eshopov, viac TU.

 

 

Ovládač AwoX SmartPEBBlE získal ocenenie poroty na veľtrhu MODDOM

13.10.2016 Bronso ;) Novinky AwoX

 Odborná porota na veľtrhu MODDOM 2016 ocenila ovládač SmartPEBBLE

Ovládač AwoX SmartPEBBLE bol odbornou porotou ocenený za inovatívny prístup k ovládaniu inteligentných žiaroviek a získal prestížne ocenenie cena MODDOM 2016. Tento bezdrôtový ovládač napájaný pomocou batérie s výdržou až 1 rok, výrazne rozširuje jednoduchosť ovládania inteligentných žiaroviek AwoX. Kombinácia tradičného ovládača s možnosťou ovládania gestami výrazne zjednodušuje ovládanie žiaroviek AwoX SmartLIGHT. Zmena farby svetla, úprava jeho intenzity či zvolenie nočného módu už nebude robiť problém ani menej technicky zdatným používateľom. V prípade, že máte záujem zoznámiť sa s touto, prípadne ďalšími novinkami v portfóliu AwoX, radi Vás privítame v našom stánku na veľtrhu MODDOM 2016 v Bratislavskej Inchebe a to až do nedele 16.10.2016.

Novinky od AwoX na veľtrhu MODDOM v Bratislave

 Novinky spoločnosti AwoX na veľtrhu MODDOM OD 12. – 16.10

už o 2 týždne Vás s radosťou privítame v našom stánku č 402 v hale D, v ktorom si budete môcť sami vyskúšať všetky novinky, ktoré v priebehu posledného roka pripravila spoločnosť AwoX.

Medzi novinky ktoré si budete môcť počas veľtrhu vyskúšať patria:

 • bezdrôtový ovládač AwoX SmartPEBBLE, vďaka ktorému môžte ovládať inteligentné žiarovky AwoX aj bez mobilného telefónu. Táto novinka Vám umožní vzdialene zapnúť či vypnúť svetlo, zmeniť jeho intenzitu či farbu, prípadne prepnúť žiarovky na nočný mód s 20% intenzitou svetla
 • bezpečnostnú kameru AwoX CamLIGHT integrovanú do úspornej LED žiarovky vďaka ktorej jednoducho a rýchlo zabezpečíte svoj domov alebo kanceláriu,
 • exteriérové svietidlá AwoX SmartLIGHT Ambiance Sphere a Cube, vďaka ktorým úplne zmeníte atmosféru Vašej záhrady a dokážu taktiež osvetliť Váš bazén 🙂

Lifestyle_CL-w7_4

Inteligentné záhradné osvetlenie AwoX SmartLIGHT Ambiance

Inteligentné exteriérové osvetlenie, ktoré Vám bude každý závidieť.

Spoločnosť AwoX si pre nás pred letnou sezónou prichystala novinky v podobne exteriérových svietidiel AwoX SmartLIGHT Ambiance Sphere a Cube. Ide o batériou napájané svietidlo s výdržou až na 8 hodín svietenia.

ambiance_cube_packiging

Kocku je možné použiť taktiež ako stolík prípadne stoličku nakoľko vysoko kvalitné plasty zaručujú nosnosť až do 120kg. Nepriazeň počasia taktiež nie je žiadny problém pretože obe svietidlá sú plne vodeodolné s certifikáciou IP 67, čo umožňuje ich využitie ako plávajúce osvetlenie bazéna. A to najlepšie na koniec! Aj tieto svetlá môžete ovládať zároveň s ostatnými žiarovkami AwoX SmartLIGHT a vytvoriť kúzelné svetelné scenérie.

AwoX CamLIGHT získal cenu TIP TouchIT

Technologická novinka v podobe bezpečnostnej kamery v LED žiarovke bola ocenená časopisom TouchIT

 

Aj vy ste už niekedy uvažovali o tom, že by ste radi zabezpečili svoj byt či kanceláriu bezpečnostnou kamerou, ale odrádzajú Vás vysoké náklady prípadne potreba zložitej inštalácie. Francúzsky výrobca AwoX má pre Vás riešenie v podobe výrobku AwoX CamLIGHT. Ide o LED žiarovku šo štandardnou päticou E27 ktorou je vybavená väčšina bežne používaných lámp, a samostná inštalácia je otázkou pár minút. Po spárovaní žiarovky s Vašou WiFi si budete môcť využívať všetky jej predností, ako:

 • Prenos videa z kamery z akéhokoľvek miesta s prístupom na internet,
 • Využívanie zabudovaného pohybového senzora, ktorý Vám po aktivácií pošle upozornenie na smartfón,
 • obojsmerný prenos zvuku či nočné videnie.

Viac o tejto úžasnej technologickej novinke si môžte prečítať v článku na portáli TouchIT

Ovládač SmartPEBBLE získal prestížne ocenenie na veľtrhu v Las Vegas

Bezdrôtový ovládač AwoX SmartPEBBLE získal ocenenie v LAS VEGAS

Na celosvetovo najväčšej výstave spotrebnej elektroniky CES 2016 v Las Vegas získal, bezdrôtový ovládač AwoX SmartPEBBlE ocenenie za inovatívne technológie.

smartpebble

 

AwoX SmartPEBBLE zmení Váš pohľad na Smart žiarovky. Odteraz nebudete musieť na ich ovládanie vždy siahať po svojmo mobilnom telefóne alebo tablete. SmartPEBBLe funguje takmer ako klasický ovládač, ktorý môže byt upevnený na stenu, bez nutnosti ťahania káblov (vďaka inštalácií batérie). Jedným stlačením ovládača môžte v jednom okamihu zapnúť alebo výpnúť až 8 žiaroviek AwoX SmartLIGHT alebo SmartLED. Umožňuje toho ale oveľa viac:

 • 2-klikom zmeníte mód svetla z bieleho na farebné a späť
 • potočením môžte zmeniť intenzitu svetla
 • stlačením a horizontálnym pohybom do strán meniť farbu alebo teplotu bieleho svetla,
 • prekopením prepnúť na nočný mód.